FAQ

Czym napełnić balon?
Balony należy napełnić helem (hel techniczny) lub halonem (hel balonowy). Przybliżony koszt zakupu gazu w firmie Air Products to 45 zł/m³ (hel balonowy) i 80zł/m³ (hel techniczny) – ceny na IV kwartał 2010r. Cena może się różnić w zależności od regionu, ilości kupowanego gazu itp.


Czy hel jest standardowo dołączany do balonów?
Do balonów nie jest dołączony hel.


Gdzie mogę kupić hel?
Gaz (hel) można kupić np w firmie Linde lub AirProducts. Sprzedaż na terenie całej Polski. Lokalne punkty sprzedaży można znaleźć na stronach http://www.airproducts.com.pl/ lub http://www.linde-gaz.pl.


Jaki ma udźwig 1m3 helu?
Można orientacyjnie przyjąć że, 1m³ helu ma udźwig 1kg.


Czy taki balon jest do jednorazowego użytku?
Nie, balon może nam służyć kilka sezonów i w dużym stopniu uzależnione jest to od tego, jak o niego dbamy. Należy pamiętać żeby:

 • nie wypuszczać balonu przy silniejszym wietrze pow 15 km/h
 • nie przepełniać balonu gazem
 • nie ustawiać balonu w pobliżu linii telefonicznych i/lub energetycznych, drzew itp. przeszkód,
  które mogą narazić go na uszkodzenie
 • nie pozostawiać balonu w nocy bez dozoru
 • jeżeli to możliwe chować balon do pomieszczenia chroniąc go przed deszczem,
  wiatrem lub chuliganami
 • sprawdzać, przed napełnieniem, czy wszystkie liny są właściwie zamocowane i są w dobrym stanie technicznym
 • nie chodzić po balonie ponieważ może to spowodować zniszczenie widoczne lub mikroskopijne w powłoce balona

Jak długo będzie się unosił balon?
Lotność balonu zależy od wahań temperatury oraz samego helu. Zazwyczaj należy dopompowywać balon co kilka dni o ok. 20% w wiosenne dni. W przypadku upalnych dni może to być trochę częściej. Dopompowanie balonu jest konieczne gdy widzimy, że już traci lotność i jest "skory" do opadania na ziemię.


Gdzie można go zainstalować?
Linę (linki) balonu montujemy stabilnie do uchwytów/elementów trwale połączonych z podłożem. Może to być maszt, mocny słup od ogrodzenia, komin na budynku, metalowy uchwyt zabetonowany w murze budynku lub ziemi. Należy pamiętać, że balon ma spory udźwig, dlatego mocowanie musi być odpowiednio wytrzymałe (np. balon 3m ma udźwig około 5kg, jednak przy wietrznej pogodzie wzrasta on nawet do 30kg).


Co gdy będą problemy z napompowaniem?
Zawsze można do nas zadzwonić i zapytać. Dodatkowo na naszej stronie można pobrać pełną instrukcję obsługi, w której wyjaśniane są wszelkie aspekty techniczne.


Co jest w komplecie z balonem?
Balon z linkami stabilizującymi, 3 liny kotwiące (20m), foto-instrukcja, torba transportowa, śrubokręt, wąż z opaską zaciskową, zestaw naprawczy.


Czy montaż takiego balonu jest skomplikowany?
Montaż nie jest skomplikowany. Osoby nie mające doświadczenia bez problemu poradzą sobie z napełnieniem. Generalnie chodzi o to by założyć (na wcisk) wąż na butlę , 2-gi koniec węża wsunąć do rękawa balonu i powoli odkręcać zawór na butli ( dobrze jest odkręcić zawór jeszcze bez węża aby zapoznać się z jego pracą). Potem pozostaje przywiązanie lin. Balon można przywiązać do dowolnego stałego punktu.


Czy balon może mieć grafikę?
Tak, wykonujemy ją na dwa sposoby:

 • w produktach jedno-powłokowych wykonujemy grafikę naklejaną w postaci wydruków na foli winylowej lub folia winylowa wycinana ploterowo- jest to technika tańsza, ale mnie trwała. Istnieje możliwość wymiany grafiki na inną
 • w produktach dwu-powłokowych wykonujemy grafikę cyfrową (zadruk sublimacyjny) na zewnętrznej powłoce balonu. Grafika sublimacyjna gwarantuje najwyższą jakość i nasycenie obrazu. Tą metodą możemy zadrukować nawet 100% powierzchni balonu. Istnieje możliwość wymiany grafiki na inną poprzez zmianę powłoki zewnętrznej.


Czy instalując tego typu reklamę muszę starać się o jakieś zezwolenie czy zgodę?
Tylko zgoda właściciela terenu. Do 50m wysokości nie ma potrzeby mieć jakiś dodatkowych innych zezwoleń.


Czy montujemy balony?
Balony przeznaczone są do samodzielnego montażu.


Jaki jest termin realizacji?
Zależy od koloru, rozmiaru, ilości i grafiki Np. białe PVC bez grafiki możemy wysłać nawet dzisiaj... Jeżeli mamy w magazynie balony, które Państwa interesują to czas oczekiwania na balony z grafika wynosi ok.14 dni roboczych. Jeżeli aktualnie nie posiadamy w magazynie balonów w kolorze wybranym przez Państwa to czas oczekiwania na balony z grafiką wynosi ok. 6 tygodni.


Jak jest dostarczany towar?
Towar dostarczamy firma kurierską, można też odebrać osobiście.


Jakie gabaryty ma przesyłka?
Przesyłka ma wymiary mniej więcej 40x40x20 cm, waga ok 8 kg


Ile wynosi gwarancja?
Udzielamy standardowej 12-to miesięcznej gwarancji,która nie obejmuje uszkodzeń mechanicznych powstałych na skutek wadliwego użytkowania.


Jakie są kolory balonów PCV?
Balony PVC mamy w kolorach podstawowych - biały, żółty, czerwony, niebieski, czarny, zielony


Jak będzie wyglądał mój balon? Czy mogą mi Państwo zrobić wizualizację?
Tak, wizualizację robimy bezpłatnie.